O szkole

Nasza Szkoła dedykowana jest niezwykłym Właścicielom psów: ambitnym, inteligentnym, z otwartym, niezaszufladkowanym umysłem, dla których PIES jest kimś bardzo ważnym w ich życiu, nie zaś jedynie merdającym dodatkiem do codziennych spraw!

Dbamy przecież o naszego psiaka najlepiej jak jest to możliwe: kupujemy najlepsze jedzenie, wychodzimy na spacer (choć nie zawsze jest chęć, czas i sprzyjająca pogoda), troszczymy się o jego zdrowie i wygląd, sprzątamy po nim, zmieniamy mu posłanie, śpieszymy się po pracy do niego, ustalamy urlop pod jego kątem i wykonujemy wiele innych czynności świadczących o tym jak bardzo pies jest dla nas ważny.

Podobnie jest z dzieckiem, dbamy, kochamy, poświęcamy się i….spróbujcie sobie wyobrazić: kiedy czegoś potrzebujemy od dziecka – proponujemy zapłatę. Za wyniesienie śmieci, za posprzątanie pokoju, za umycie naczyń, za pójście po zakupy, za odrabianie lekcji, za to, że przyjdzie do nas i powie, że nas kocha… Za każdą spełnioną naszą prośbę – płacimy. Czy jest to zdrowa relacja między rodzicem a dzieckiem ? Każdy chyba bez wyjątku zgodzi się z nami, że zdecydowanie nie.

Podobnie jest z dzieckiem: dbamy o nie, kochamy, poświęcamy się… Ale przecież gdy czegoś potrzebujemy od dziecka, to… proponujemy mu zapłatę! Za wyniesienie śmieci, za posprzątanie pokoju, za umycie naczyń, za pójście po zakupy, za odrabianie lekcji, za to, że przyjdzie do nas i powie, że nas kocha… Za każdą spełnioną naszą prośbę płacimy, w ten czy inny sposób – kieszonkowym, słodyczami czy nową grą na Playstation. Czy jest to zdrowa relacja między rodzicem a dzieckiem ? Każdy chyba zgodzi się, że to zła droga.

Nie rozumiemy więc dlaczego w przypadku psa – istoty niezaprzeczalnie rozumnej i myślącej – przekupywanie/ płacenie/nagradzanie go smakołykami jest tak rozpowszechnione i akceptowane! Dlaczego właściwie wszyscy uznali, że tylko tak możemy funkcjonować ze swoim  ”przyjacielem”? To na tym polegać ma „przyjaźń”?!

Jakże często się zdarza, że gdy pies jest najedzony (lub wręcz przeciwnie – nie ma apetytu), lub ma coś ciekawszego „na oku”, to wtedy ignoruje wydane mu polecenie/prośbę. Czy tak reaguje przyjaciel?

A może warto wreszcie poznać PRAWDĘ?

My proponujemy coś zupełnie innego niż promowanie przekupstwa, gadżetów typu kliker i innych współczesnych wymysłów. Fakt, nasza metoda nie jest łatwa i nie jest przeznaczona dla każdego, jak wcześniej wspominaliśmy. Ale budowanie dobrego związku też nie jest proste, lecz gdy to marzenie się spełni, to wtedy nasze życie uzyskuje prawdziwy sens…
W naszej Szkole nie zajmujemy się tresurą psów. Tym trudnią się wszyscy inni. Nie uczymy też wykonywania sztuczek ani nie przygotowujemy do zawodów sportowych – niektórzy robią to znacznie lepiej. Nie układamy psów do myślistwa, bo po prostu nie znamy się na tym. Uczymy natomiast AUTENTYCZNEJ PRZYJAŹNI, głębokiej relacji między psem a Właścicielem. Bez smakołyków i zbędnych kombinacji. Aby m.in. ukochany pies nie skakał po właścicielu i innych osobach, nie ciągnął na smyczy, nie odbiegał do każdego napotkanego psa czy człowieka, by wracał natychmiast na wezwanie, by po prostu UMIAŁ – mając przed nosem przeróżne pokusy – okazać należny Właścicielowi szacunek i miłość. Bo takie właśnie, świadome postępowanie psa jest prawdziwym dowodem przyjaźni i wierności. Kochając psa powinniśmy też oczekiwać wzajemności, nie zaś być jedynie „jadłopodawcą”, „wyprowadzaczem” i „głaszczycielem” ;-)

Jeśli więc zauważyłeś, że Twój pies nie szanuje Cię tak, jak na to zasługujesz i chciałbyś to zmienić, to zapraszamy do nas! Od tego jest właśnie nasza Szkoła – jedyna taka w Polsce!

Hit Counter provided by Curio cabinets