O szkole

Nasza Szkoła dedykowana jest niezwykłym Właścicielom psów: ambitnym, inteligentnym, z otwartym, niezaszufladkowanym umysłem, dla których PIES jest kimś bardzo ważnym w ich życiu, nie zaś jedynie merdającym dodatkiem do codziennych spraw!

Dbamy przecież o naszego psiaka najlepiej jak jest to możliwe: kupujemy najlepsze jedzenie, wychodzimy na spacer (choć nie zawsze jest chęć, czas i sprzyjająca pogoda), troszczymy się o jego zdrowie i wygląd, sprzątamy po nim, zmieniamy mu posłanie, śpieszymy się po pracy do niego, ustalamy urlop pod jego kątem i wykonujemy wiele innych czynności świadczących o tym jak bardzo pies jest dla nas ważny.

Podobnie jest z dzieckiem, dbamy, kochamy, poświęcamy się i….spróbujcie sobie wyobrazić: kiedy czegoś potrzebujemy od dziecka – proponujemy zapłatę. Za wyniesienie śmieci, za posprzątanie pokoju, za umycie naczyń, za pójście po zakupy, za odrabianie lekcji, za to, że przyjdzie do nas i powie, że nas kocha… Za każdą spełnioną naszą prośbę – płacimy. Czy jest to zdrowa relacja między rodzicem a dzieckiem ? Każdy chyba bez wyjątku zgodzi się z nami, że zdecydowanie nie.

Nie rozumiemy więc dlaczego w przypadku psa – istoty niezaprzeczalnie rozumnej i myślącej – przekupywanie/ płacenie/nagradzanie go smakołykami jest tak rozpowszechnione i akceptowane! Dlaczego właściwie wszyscy uznali, że tylko tak możemy funkcjonować ze swoim  ”przyjacielem”? To na tym polegać ma „przyjaźń”?!

Jakże często się zdarza, że gdy pies jest najedzony (lub wręcz przeciwnie – nie ma apetytu), lub ma coś ciekawszego „na oku”, to wtedy ignoruje wydane mu polecenie/prośbę. Czy tak reaguje przyjaciel?

A może warto wreszcie poznać PRAWDĘ?

My proponujemy coś zupełnie innego niż promowanie przekupstwa, gadżetów typu kliker i innych współczesnych wymysłów. Fakt, nasza metoda nie jest łatwa i nie jest przeznaczona dla każdego, jak wcześniej wspominaliśmy. Ale budowanie dobrego związku też nie jest proste, lecz gdy to marzenie się spełni, to wtedy nasze życie uzyskuje prawdziwy sens…
W naszej Szkole nie zajmujemy się tresurą psów. Tym trudnią się wszyscy inni. Nie uczymy też wykonywania sztuczek ani nie przygotowujemy do zawodów sportowych – niektórzy robią to znacznie lepiej. Nie układamy psów do myślistwa, bo po prostu nie znamy się na tym. Uczymy natomiast AUTENTYCZNEJ PRZYJAŹNI, głębokiej relacji między psem a Właścicielem. Bez smakołyków i zbędnych kombinacji. Aby m.in. ukochany pies nie skakał po właścicielu i innych osobach, nie ciągnął na smyczy, nie odbiegał do każdego napotkanego psa czy człowieka, by wracał natychmiast na wezwanie, by po prostu UMIAŁ – mając przed nosem przeróżne pokusy – okazać należny Właścicielowi szacunek i miłość. Bo takie właśnie, świadome postępowanie psa jest prawdziwym dowodem przyjaźni i wierności. Kochając psa powinniśmy też oczekiwać wzajemności, nie zaś być jedynie „jadłopodawcą”, „wyprowadzaczem” i „głaszczycielem” 😉

Jeśli więc zauważyłeś, że Twój pies nie szanuje Cię tak, jak na to zasługujesz i chciałbyś to zmienić, to zapraszamy do nas! Od tego jest właśnie nasza Szkoła – jedyna taka w Polsce!

Hit Counter provided by Curio cabinets